Lista produktów producenta: La Sportiva

LA SPORTIVA to jeden z najlepiej znanych i najbardziej uznanych producentów butów – tak trekkingowych i wysokogórskich, jak i wspianczkowych.

Początki tej włoskiej firmy sięga lat 20'tych XX w., kiedy to Narciso Delladio zaczął wytwarzać ręcznie chodaki dla drwali oraz rolników z doliny Fass/ Fiemme, we włoskich Dolomitach. W tym czasie (w roku 1928) przedsiębiorczy Włoch wziął udział w targach w Mediolanie. Okazało się to na tyle szczęśliwym posunięciem, że już podczas II wojny Światowej dostarczał on buty do górskich oddziałów armii włoskiej.

Późniejsza historia firmy to pasmo opracowywania i wdrażania coraz większej ilości innowacji, a także rozwoju wytyczanie nowych kierunków rozwoju przemysłu obuwniczego, związanego z aktywnością górską i skalną.

Dziś, fabryka zatrudniająca 150 osób, zlokalizowana w przepięknej Ziano di Fiemme, we włoskich dolomitach jest prawdziwą anomalią na rynku producentów butów – buty LA SPORTIVA nadal tworzone są ręcznie przez włoskich szewców, tylko z najlepszych materiałów. Hołdując tradycji i czerpiąc pełnymi garściami z możliwości niesionych ze sobą przez rozwój technologiczny, LA SPORTIVA cały czas wytycza nowe drogi rozwoju.

www.lasportiva.com

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.