Lista produktów producenta: Five Ten

„Five Ten, the Brand of the Brave” to światowy lider w dziedzinie produkcji obuwia oferującego fantastyczne właściwości tarciowe. Od zjazdów downhill'owych po wspinanie, a nawet kajakarstwo i canyoning. Five Ten produkuje buty dedykowane najbardziej niebezpiecznym sportom.

Zaczęło się już w 1985 r. Charles Cole – zapalony wspinacz i lekkoduch, postanowił ułatwić życie wszystkim równie zaangażowanym łojantom. Jego prace doprowadziły na początku do powstania legendarnej dziś gumy Stealth®. Na początku wykorzystana została w zupełnie nowym i na tamte czasy rewolucyjnym rodzaju butów – butów podejściowych (jako, że podczas podejść pod ścianę i zejść zdarzało się najwięcej wypadków). Szybko jednak guma Stealth®, zaadoptowana została na potrzeby butów wspinaczkowych, a później – obuwia wykorzystywanego przez amatorów canyoning'u, a także wyścigów downhill'owych. Dziś Stealth® doczekała się aż 9 odmian.

Obecnie, mieszcząca się w Redlands, w Californi fabryka produkuje wysokiej jakości obuwie z powodzeniem już od prawie 30 lat. Z pomocą najbardziej znanych i utytułowanych wspinaczy, przewodników i innych sportowców, a także wykorzystując prace swojego ośrodka badawczo-rozwojowego Five Ten tworzy nowe standardy w dziadzinie produkcji sprzętu wykorzystywanego w sportach ekstremalnych.

www.fiveten.com

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów