Lista produktów producenta: Milo

Firma została założona w 1993 r., choć jej historia sięga końca lat 80-tych. W czasach, gdy sąsiadem Polski był Związek Radziecki i praktycznie żadne prywatne inicjatywy nie były dozwolone, obecni właściciele MILO zaczęli szyć swoje pierwsze kurtki na dwóch prostych maszynach do szycia w małym mieszkaniu w Warszawie. Po zmianach, na początku lat 90-tych, Marcin Kwaśniewski rozpoczął budowę swego doświadczenia z prawdopodobnie najbardziej znaną polską marką outdoorową w tym czasie. Mimo, że firma, w której pracował przeżywała największy rozwój, Marcin zdecydował się odejść. Chciał rozwinąć własne pomysły specjalizując się we wspinaczce i alpinizmie. Był to moment, kiedy powstało MILO.

W 1993 roku mała firma zaczęła się szybko rozwijać. Od samego początku produkty MILO były projektowane i produkowane, aby sprostać najwyższym standardom jakości. Pierwsze kurtki uszyto z membraną Sympatex® , lecz wkrótce okazało się, że to za mało. Wprowadzono zatem do produkcji membrany Aquatex®, które stale używane i polepszane stały się specjalnością firmy. Z każdym rokiem działalności asortyment produktów się rozszerzał. Od lekkich i prostych produktów z bawełny do technicznej odzieży z użyciem materiałów Aquatex®, Softshell®, Gelanots® czy Polartec®. Dodatkowo, oryginalnie zaprojektowane plecaki uzupełniły asortyment MILO.

Po kilku latach MILO stało się łatwo rozpoznawalną marką w Polsce i dzięki swoim produktom zyskało zasłużoną opinię firmy produkującej odzież wysokiej jakości. Wkrótce przyszedł czas na wyjazd za granicę. Nawet jeśli pierwsze wizyty na międzynarodowych targach nie należały do wyjątkowo udanych, to przyniosły niezbędne doświadczenie by osiągnąć sukces w najbliższych latach. Po pewnym czasie liczba zagranicznych odbiorców zbliżyła się do ilości polskich i obecnie MILO jest rozpoznawaną i lubianą marką w Europie, Azji i Ameryce Południowej obsługując dziś klientów z ponad 30 państw. Stale poszerzany asortyment, nowoczesne wzornictwo oraz najlepsze materiały od lat są fundamentem firmy o stabilnej pozycji na rynku, której produkty są świetną alternatywą do znanych firm zachodnich.

www.milo.pl

na stronę
Pokazuje 1 - 9 z 163 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 163 elementów