Lista produktów producenta: Mammut

Wszytsko zaczęło się w 1862, kiedy to Kaspar Tanner zakończywszy praktyki i podróże zaczął produkować liny w małej miejscowości Dintikon, w Szwajcarii. 
Po przeprowadzce do Lenzburga i przejęciu interesu przez Oscara – syna Kaspara, na początku XX w. firma została zmodernizowana, a produkcja lin – opatentowana, jednakże dopiero w 1943 r. świat po raz pierwszy usłyszał i zobaczył logo Mammuta, które miało symbolizować moc i wytrzymałość. 

Prawdziwy przełom jednak nastąpił w latach 50'tych, kiedy to na rynek trafiła pierwsza lina lodowcowa wykonana z włókien nylonowych oraz pierwsza lina alpinistyczna posiadająca oplot i rdzeń!. 
Zaraz potem Mammut wyprodukował pierwszą na świecie linę pojedynczą certyfikowaną przez UIAA.

Koniec lat 70-tych XX w. przyniósł kolejną rewolucję – do oferty firmy wprowadzono pierwsze kurtki i spodnie wyposażone w membranę Gore-Tex®. Niedługo później wprowadzono szerszą gamę odzieży oraz śpiworów i plecaków. 

Początek XXI w. zaowocował przejęciem przez Mammut AG norweskiego Ajungilak'a, co pozwoliło udoskonalić linię ocieplanej odzieży i śwpiorów oraz austriackiego Raichle'a – jednego z liderów branży obuwniczej. 

www.mammut.ch 

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.