Lista produktów producenta: Black Diamond

W 1957 roku osiemnastoletni Yvon Chouinard kupił młot i kowadło i zaczął wykuwać pierwsze na świecie haki z twardej, hartowanej stali. Jeździł potem w Yosemity i tam sprzedawał je z paki swojej ciężarówki. Właśnie ten moment był przełomem w historii sprzętu wspinaczkowego. W tym roku Warren Harding dokonał pierwszego przejścia Nosa na El Capie. Używał oczywiście haków Yvon'a. Tak narodziła się marka Chouinard Equipment.

Kolejną rewolucją w świecie wspinaczki, było wymyślenie przez niego karabinka - lekkiego, mocnego i prostego. Lata sześćdziesiąte przyniosły dwa kolejne udogodnienia - pierwsze sztywne raki z przednimi zębami oraz kute na gorąco zakrzywione ostrza czekanów. Dzięki tym dwóm wynalazkom zimowa działalność w górach stała się szybsza i bardziej bezpieczna.

We wczesnych latach siedemdziesiątych w Wielkiej Brytanii zaczęto "oczyszczać" przejścia skalne. W odpowiedzi na te ruchy w katalogu Chouinard Equipment pojawiły się pierwsze Nutsy i Hexy. Nieco później Yvon wynalazł pierwsze na świecie śruby lodowe, dzięki którym wspinanie w lodzie zyskało nowy wymiar.

Lata osiemdziesiąte to rozkwit telemarku i narciarstwa pozatrasowego. W tym czasie Chouinard tworzy nowe wiązania, które odchudziły sprzęt.

I wreszcie w 1989 roku firma Chouinard Equipment przekształciła się w znany wszystkim wspinaczom BLACK DIAMOND. Od tego momentu powstawały kolejne innowacje - karbonowe czekany, Neutrino - jeden z najlżejszych karabinków na świecie. Oczywiście świat wspinaczki tradowej nie mógłby już istnieć bez Camalotów C4!!!

Dziś firmę BLACK DIAMOND tworzą wspinacze i narciarze - ludzie, którzy sami dla siebie tworzą sprzęt, więc chcą żeby był on jak najlepszy. To pasjonaci, dzięki którym cały czas w sprzęcie wspinaczkowym i narciarskim dzieje się rewolucja. Jak widać od czasu zakupu kowadła i młota firma BLACK DIAMOND nie ustaje w wysiłkach, aby świat wspinaczkowy był bezpieczniejszy i żeby nam - wspinaczom - było lżej i łatwiej.

www.blackdiamondequipment.com

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.