Lista produktów producenta: Millet

Nazwa MILLET znana była już w latach 30'tych XX w., kiedy to pojawiły się pierwsze torby zakupowe z paskami na ramiona. Pomysł dość szybko zaadoptowany na potrzeby plecaków dość szybko wywindował francuskiego producenta na szczyt. Wdrażanie i produkcja technicznych produktów przeznaczonych do użycia w środowisku górskim dała marce silną pozycję, dodatkowo umacnianą przez pokolenia czołowych alpinistów, współpracujących z MILLET'em.

Już w latach wojennych MILLET zaopatrywał w plecaki francuski ruch oporu. Później w gronie osób wspieranych przez i współpracujących z MILLET'em pojawili się m.in.: Louis Lachenal i Maurice Herzog (pierwsi francuzi na szczycie powyżej 8000 m n.p.m. - zdobywcy Annapurny w 1950 r.); Walter Bonatti, Lionel Terray, Reinhold Messner i wielu innych, znanych tuzów światowego alpinizmu.

Historia MILLET to nie tylko wielkie nazwiska, ale także seria wielu innowacji – w danym czasie nierzadko rewolucyjnych, jak chociażby wprowadzenie nylonowych pasów ramiennych w plecakach – wykonanych z nylonu, bezszwowych i dodatkowo wyściełanych pianką, co w 1964 roku było prawdziwym przełomem. Sukces tego rozwiązania zaowocował wprowadzeniem plecaków w całości produkowanych z nylonu.

W lutym 1995 r. MILLET stał się częścią grupy LAFUMA. Nowe możliwości związane z obecnością w jednej grupie z firmami ONE SPORT (prodecentem butów wspinaczkowych, trekkingowych i górskich) oraz COUSIN (jeden z czołowych producentów lin) umożliwiły firmie wprowadzanie do swojego asortymentu butów i lin wspinaczkowych w 1997 roku.

Dzisiaj firma MILLET, hołdując swojej 60-cio letniej tradycji, oferuje wszystkim pasjonatom górskich i skalnych aktywności innowacyjne produkty najwyższej jakości.

www.millet.fr

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.